OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

GARY - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

Wkraczasz na całkowicie nowy blog i nic o nim nie wiesz. Rozglądasz się za jakimś punktem zaczepienia – czymś co pomoże ci się tu odnaleźć. Autor pisze n-ty wpis z jakiegoś niezrozumiałego dla ciebie cyklu np. „Przygody bałaganiarza #82”. Przeglądasz kilka pierwszych wpisów, ale wciąż nie dostrzegasz wspólnego mianownika. Nigdzie nie widać informacji o autorze, ani o tym o czym ten blog właściwie jest. Nie mijają dwie minuty, a ty wychodzisz i nigdy nie wracasz. Coś co prawdopodobnie mogłoby się nie wydarzyć jeśli blog miałby odpowiedni landing page.

Możliwe, że nie wiesz teraz o czym mówię i czym są do diabła te całe landing page? Czemu rzekomo posiadanie go miałoby coś zmienić? Śpieszę ze wszystkimi odpowiedziami. Otóż LP (tak będziemy o nim w skrócie mówić) to nic innego jak strona zaprojektowana specjalnie z myślą o realizacji jednego głównego celu jaki sobie wyznaczysz:

  • Może to być przedstawienie produktu wyjaśniając krok po kroku jak działa, jakie korzyści przynosi i zachęcający do kupna. Słowem ma generować sprzedaż.
  • Ma zwiększać liczbę twoich subsrybentów.
  • Przedstawiać twoją osobę jako specjalistę z danej dziedziny. Skupmy się teraz na chwilę na tym ostatnim i zobaczmy fajne przykłady zachodnich blogerów (w Polsce widuję to BARDZO rzadko):

 

cd 1024x531 - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

 

pf 1 - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

 

gv - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

 

Zwróćcie uwagę, że w zaledwie paru zdaniach opisują specjalizację autora, mówią w czym mogą ci pomóc i prowadzą do konkretnego działu w którym dowiesz się OD PODSTAW wszystkiego co mówisz wiedzieć do lektury lub kontaktu z daną osobą. Teraz czas na LP, które dla odmiany przedstawiają produkty. Zacznijmy od bardzo prostego i intrygującego Hello Bar:

 

HELLO BAR - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

 

W podobnym tonie utrzymany jest Crazy Egg:

 

crazy - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

 

Ostatni na dziś z mojej strony przykład to 5 Pillows. Po prostu chce się korzystać z ich usług!:

5pillows - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

 

Osobiście mój landing page (www.jakzarabiacpieniadze.com.pl) wyjaśnia kim jestem i co robię. Umożliwia mi również dotarcie ze starszymi już wpisami do nowych czytelników. Mam aktualnie 4 zupełnie odrębne newslettery na które można się zapisać, aby co dwa – trzy dni otrzymać nowy wpis na interesujący nas temat. Korzyść dla mnie jest taka, że starsze wpisy wciąż są czytane, a przy tym stale generują mi ruch. Przykład widzicie poniżej:

 

przyklad - OPOWIEM CI JAK W PROSTY SPOSÓB STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE

 

+ Masz pełną kontrolę nad tym co w pierwszej chwili internauta zobaczy. Koniec z przypadkowymi wizytami w przypadkowych miejscach. Prowadź go za rękę i pokazuj mu to co chcesz pokazać.

+ Rozbudza chęć nabycia produktu, który przedstawiasz w tej formie. Wszystkie te pozytywne opinie, wymienione korzyści, opisujące świetnie video … Ileż to razy sam miałem sięgnąć po portfel, by nabyć jakiś kurs, czy kupić promowaną w ten sposób książkę!

+ Jako bloger opowiadasz o sobie co uznajesz za ważne dla czytelnika. Koniec z szukaniem ciebie w jednej z licznych zakładek na blogu.

+ Jest szansa, że zostanie z Tobą na dłużej, bo na przykład zdecyduje się zapisać na newsletter. Landing page jest do tego idealnym narzędziem.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY KURS jak STWORZYĆ WŁASNY LANDING PAGE (ruszy w grudniu – zapisujesz się do listy oczekujących)