DAILY BLOG 20-21.05.2017 – JAKIE PYTANIA WARTO SOBIE STAWIAĆ?

DAILY - DAILY BLOG 20-21.05.2017 - JAKIE PYTANIA WARTO SOBIE STAWIAĆ?

 

Cześć – nazywam się Mateusz Kiszło i uważam każdy dzień za absolutnie bezcenny. Wynika to z faktu, że znakomitą część życia przebimbałem. Nie miałem konkretnego celu, a kiedy już nawet się takowy wyklarował to szybko znikał z mojego horyzontu. Robiłem przypadkowe rzeczy w przypadkowy sposób. Przed kilkoma laty zreflektowałem się, że nie jestem tak szczęśliwy jak mógłbym być i w zasadzie wegetuję, ale na pewno nie żyję pełnią życia. Właśnie po to powstał DailyBlog – aby każdy kto chce się zainspirować do zmiany może obserwować moje działania. Będę publikował je CODZIENNIE i wszystko co piszę wydarzyło się naprawdę 🙂

Kim jesteś i dokąd dążysz? Poznasz mnie lepiej za sprawą strony startowej. Sporą ilością przeróżnych myśli dzielę się na Twitterze.

Czy faktycznie masz zamiar publikować codziennie wieczorem?: Tak – nawet jeśli nie zawsze zrobię dużo danego dnia. Nie chcę pokazywać tylko swoich sukcesów, bo moje życie składa się też z gorszych lub zwyczajnie leniwych dni. To taki trochę anty-instagram – nie szukam najpiękniejszych ujęć i nie nakładam na swoje życie jeden z wielu pięknych filtrów. Pokazuję je takim jakim jest (ps. nie będę publikował DB tego dnia w którym pojawi się nowy pełnoprawny wpis).

Dlaczego ktoś miałby to czytać?: Nie jestem w stanie odpowiedzieć za ciebie. Możliwe, że nie znajdziesz dla siebie w tym żadnej wartości (choćby zabicia nudy). Myślę jednak, że co najmniej kilka osób nadarzy się okazja do sprawdzenia czy żyją efektywnie (co to znaczy?) i znalezienia inspiracji.

Dlaczego to robisz?: Dzięki temu czuję presję związaną z tym, aby każdy dzień był możliwie efektywny i na tyle interesujący, abym miał co później napisać w kolejnym DB. Dwa razy zastanowię się zanim powiem sobie „nie chce mi się” i zacznę się opieprzać. To trochę tak jakbym stanął na środku stadionu i czuł na sobie wzrok tysięcy osób – na pewno nie będę chciał w związku z tym prokrastynować.

 

CO ROBIŁEM PRZEZ OSTATNIE DWA DNI?

Myślałem. Tak już po prostu mam, że jeśli akurat nie pracuję lub nie odpoczywam to właśnie myślę. W zasadzie głównie jak o tym poprawiać jakość swojego życia. Miewam ich bardzo dużo, a dziś celowo je spisałem, by się nimi z wami podzielić. Lubię myślenie i stawianie sobie prostych, ale potężnych pytań, które sprawiają, że stare sprawy „świeżym spojrzeniem”. Stosując tę metodę okazywało się, że wiele spraw rozwiązywałem tak, a nie inaczej z powodu przyzwyczajenia – nie dlatego, że w danej chwili była to najlepsza opcja.

Myśli świetnie zbiera mi się zwłaszcza podczas spacerów z psami (tak – nagranie jest moje):

 

 

Zaczniemy skromnie, aby stopniowo przechodzić do spraw coraz ważniejszych. Tak – w tym wypadku kolejność nie jest przypadkowa.

 

Czy skoro Twitter nie daje mi niemal żadnych przejść na blog to czy warto z niego dalej korzystać? – ponad 3oo obserwujących i tylko pojedyncze przejścia z tej platformy na blog. Gdybym miał zdecydować na podstawie dotychczasowych efektów – tak, zrezygnowałbym. Traktuję jednak ten kanał długoterminowo i myślę, by nie traktować go już jako źródła wizyt.

Czy w domu, przy partnerze, mogę ubierać się gorzej niż dla np. klienta? – mogę, ale czy to uczciwe i fair względem partnera? Na randce pokazujemy się w najlepszych ubraniach, pachnąc naszymi najdroższymi perfumami i jadając w najlepszych restauracjach. Po kilku latach, gdy już „nie musimy” jest nam obojętne jak dla siebie wyglądamy.

Czy moje wizyty na Facebooku są jeszcze formą zabicia czasu, czy już uzależnieniem? – wolę myśleć, że tym drugim. Dzięki temu uniknę w ten sposób sideł uzależnienia. Zwłaszcza, że widzę jakie metody stosuje Zuckerberg, abyś spędzał w jego serwisie jak najwięcej czasu i nie podoba mi się fakt stosowania na mnie tych sztuczek.

Jaki jest aktualnie mój NAJWIĘKSZY problem i czy jestem w stanie go rozwiązać? – na około 80% mojego niepokoju generuje tylko jedna rzecz (JEDNA!). Jeśli się jej pozbędę będę szczęśliwszy człowiekiem.

Czy pracuję w miejscu wykorzystującym moje mocne strony? – wykorzystuje moje zdolności do nawiązywania kontaktów, ale hamuje kreatywność.

Gdybym mógł pracować tylko 10 godzin tygodniowo, a musiałbym osiągać te same efekty to na czym musiałbym się skupić? – świetnie pytanie, bo zmusza cię do wycięcia zbędnego „tłuszczu”. Zajęć, które w rzeczywistości tylko zajmują twój czas i wydają się ważne.

Czy jestem spełniony w swojej pracy? – nie. W głębi serca jestem przedsiębiorcą i praca dla kogokolwiek nie jest moim powołaniem.

No i najważniejsze. Czy jestem szczęśliwy?

Odpowiedź brzmi: NIE.

Czuję, że obecnie życie przeżywam, a chwile szczerej radości miewam niezmiernie rzadko. Wiem co jest przyczyną i nie jest to kwestia zmiany, którą mógłbym przeprowadzić z dnia na dzień. To proces, który wymaga czasu, bo moje życie przypomina nieco Titanica. Jest duże i ociężałe, a każda zmiana kursu wymaga po prostu czasu. Inaczej łatwo jest wpaść na jakiś lodowiec 🙂

Na dziś to tyle. Jeśli miałbym dawać kiedykolwiek jakieś rady to brzmiałyby właśnie tak: zadawajcie sobie pytania.

Udanego dnia.

Partnerem bloga na najbliższe kilka miesięcy jest firma …

webe - DAILY BLOG 20-21.05.2017 - JAKIE PYTANIA WARTO SOBIE STAWIAĆ?

 

jak zarabia na blogu - DAILY BLOG 20-21.05.2017 - JAKIE PYTANIA WARTO SOBIE STAWIAĆ?
 

 

POPRZEDNIO:

19.05.2017 – PO CO POZYCJONOWAĆ BLOG?

18.05.2017 – TIM FERRIS JAKO MÓJ OSOBISTY DORADCA

15.04.2017 – DLACZEGO ZACZĄŁEM ZLICZAĆ SWOJE WYDATKI?

13-14.05.2017 – JAK PLANUJĘ SWOJE ŻYCIE?

11-12.05.2017 – CUKIER SZKODZI NA MÓZG

10.05.2017 – RADY WUJKA DOBRA RADA

09.05.2017 – DLACZEGO ZREZYGNOWAŁEM Z TELEWIZJI, RADIA I SERWISÓW INFORMACYYJNYCH?

08.05.2017 – DLACZEGO ODINSTALOWAŁEM MARKA ZUCKERBERGA Z KOMÓRKI?

06.05 – 07.05 – JAK ŁĄCZYĆ PRACĘ Z WYPOCZYNKIEM?

04.05.2017 – ILE ZARABIA AGENT UBEZPIECZENIOWY?

03.05.2017 – TEN W KTÓRYM PRZYCEBULIŁEM

30.04 – 01.05.2017 – TEN O NAUCE NOWYCH RZECZY

29.04.2017 – TEN W KTÓRYM ZROBIŁEM SOBIE TEST

27-28.04.2017 TEN DWUDNIOWY

26.04.2017 – TEN O KAWIE DAJĄCEJ BUFFA

25.04.2017 – TEN O ZARZĄDZANIU KRYZYSEM

24.04.2017 – ten o analizowaniu własnych działań

22.04.2017 – ten o mieszance pracy i lenistwa

21.04.2017 – ten w którym pokażę ci jak robić sprzedaż

20.04.2017 – ten leniwy

19.04.2017 – ten dzia(ł)dowski

18.04.2017 – ten po świętach