DAILY BLOG 29.04.2017 – ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

DAILY BLOG - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

Cześć – nazywam się Mateusz Kiszło i uważam każdy dzień za absolutnie bezcenny. Wynika to z faktu, że znakomitą część życia przebimbałem. Nie miałem konkretnego celu, a kiedy już nawet się takowy wyklarował to szybko znikał z mojego horyzontu. Robiłem przypadkowe rzeczy w przypadkowy sposób. Przed kilkoma laty zreflektowałem się, że nie jestem tak szczęśliwy jak mógłbym być i w zasadzie wegetuję, ale na pewno nie żyję pełnią życia. Właśnie po to powstał DailyBlog – aby każdy kto chce się zainspirować do zmiany może obserwować moje działania. Będę publikował je CODZIENNIE i wszystko co piszę wydarzyło się naprawdę 🙂

 

FAQ (Frequently Asked Questions):

KUBEK KAWY - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNYKim jesteś i dokąd dążysz?: Jestem tym gościem z obrazka po lewej, który trzyma swój ulubiony napój, czyli kawę (piję jej naprawdę dużo). Poznasz mnie lepiej za sprawą strony startowej. Sporą ilością przeróżnych myśli dzielę się na Twitterze.

Czy faktycznie masz zamiar publikować codziennie wieczorem?: Tak – nawet jeśli nie zawsze zrobię dużo danego dnia. Nie chcę pokazywać tylko swoich sukcesów, bo moje życie składa się też z gorszych lub zwyczajnie leniwych dni. To taki trochę anty-instagram – nie szukam najpiękniejszych ujęć i nie nakładam na swoje życie jeden z wielu pięknych filtrów. Pokazuję je takim jakim jest (ps. nie będę publikował DB tego dnia w którym pojawi się nowy pełnoprawny wpis).

Czy DB ma stanowić zapis godzina po godzinie?: Oczywiście, że nie. Dzielę się jedynie najważniejszymi spostrzeżeniami z danego dnia. Wszystko czym się dzielę ma być w jakiś sposób wartościowe.

Czy jeśli uznam, że coś robisz źle i można zrobić to lepiej mogę zostawić krytyczny komentarz?: Oczywiście – chętnie się od czegoś nauczę. Nie mam monopolu na rację i na pewno jeszcze wiele razy w życiu popełnię jakiś błąd. Poza tym lubię wartościowe komentarze i takie, które mają odmienne zdanie niż ja.

Dlaczego miałbym / miałabym to czytać?: Nie jestem w stanie odpowiedzieć za ciebie. Możliwe, że nie znajdziesz dla siebie w tym żadnej wartości (choćby zabicia nudy). Myślę jednak, że co najmniej kilka osób nadarzy się okazja do sprawdzenia czy żyją efektywnie (co to znaczy?) i znalezienia inspiracji.

Dlaczego to robisz?: dzięki temu czuję presję związaną z tym, aby każdy dzień był możliwie efektywny i na tyle interesujący, abym miał co później napisać w kolejnym DB. Dwa razy zastanowię się zanim powiem sobie „nie chce mi się” i zacznę się opieprzać. To trochę tak jakbym stanął na środku stadionu i czuł na sobie wzrok tysięcy osób – na pewno nie będę chciał w związku z tym prokrastynować.

Dlaczego nie Daily Vlog?: nie czułbym się komfortowo chodząc z kamerką, sam montaż byłby dla mnie czasochłonny i pewnie jest nisza osób, które wolą czytać, a nie oglądać.

 

DO LEKTURY!

Majówka jak to majówka – mógłbym ci pisać jak bardzo się leniłem i gdzie to robiłem, ale nie znajdziesz w tym dla siebie żadnej wartości. Dlatego mając tak dużo czasu postanowiłem wykonać na sobie test osobowości „16 motywatorów„. Czy okazałem się być zimnym, nieczułym draniem, który myśli wyłącznie o własnych potrzebach? Czy moją ambicją jest władza nad światem? Kim jak w zasadzie do diabła jestem i co mnie naprawdę kręci? Wszystko wyłożono mi na tacy. Cały raport liczy sobie łącznie 46 stron, ale pokażę ci tylko te najważniejsze. Podzielono je na kilkanaście (nie zawsze oczywistych) kategorii. Udanej lektury – powiedzenie, że można z kogoś czytać jak z otwartej księgi nabiera teraz dosłownego znaczenia. Wartości ujemne to sprawy, które nie mają dla mnie znaczenia, a te dodatnie stanowią są w moim życiu istotne. Maksymalnie normy to – 2 i + 2. Publikuję to jeszcze PRZED umówioną rozmową telefoniczną z osobą, która pomoże mi w dokładniejszej analizie.

Ps. Jeśli poczujesz potrzebę wypełnienia go samodzielnie to napisz do mnie (mateusz.kiszlo.jzp@gmail.com), a prześlę ci kod rabatowy na 10%.

 

w1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

w2 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Nie mogę się z tym nie zgodzić. Chciałbym „podebrać” trochę od mojej przeciwności cech takich jak „człowiek czynu” i „wydajny”, ale test tworzyli mądrzejsi ode mnie, więc pozostaje się z tym zgodzić. Zresztą po to wykonujemy testy osobowości, aby czegoś się o sobie dowiedzieć.

 

N1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Jestem nieco zaskoczony, ale nie pierwszy i ostatni raz. Wynik testu wskazuję, że rezygnuję z wolności osobistej. W rozmowie telefonicznej koniecznie muszę dowiedzieć się więcej.

 

C1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

C2 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Nic dodać, nic ująć.

 

u1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Wciąż się łapię na tym, że od czasu do czasu przeglądam media społecznościowe w oczekiwaniu na wyrazy uznania w formie lajków / gwiazdek / serduszek. Robię to choć jestem świadom, że to mechanizm mający na celu zaangażowanie mnie i zwiększenie czasu jaki będę spędzał w tych serwisach. Swoją drogą, gdyby ktoś mnie zapytał, czy w jakiś sposób uznanie jest dla mnie istotne to prawdopodobnie odpowiedziałbym, że nie. Test jednak nie kłamie 😉

 

p1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

 

To dziwne, bo lubię planować (nawet stworzyłem cały system w Evernote, który mi to umożliwia). Po chwili namysłu uznałem jednak, że test ma (znów) faktycznie rację. Wiele planów traktuję faktycznie luźno. Nie mam zaplanowanych co do minuty wyjazdów i jest w nich sporo spontaniczności. Tworzę zasady pracy, które przestrzegam, ale … nie zawsze. Jest rzeczywiście w moim życiu mnóstwo nieporządku.

 

h1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Co jakiś czas coś wyrzucam. Ubrania, których na pewno wiem, że nie będę nosił mimo faktu, że kiedyś były moimi perełkami w garderobie. Zbędną elektronikę, która z dnia na dzień traci na wartości, a ja trzymam ją … nie wiem po co. Minimalistą nigdy nie będę, ale nie mam potrzeby posiadania czegoś z czego w przyszłości raczej na pewno z tego nie skorzystam.

 

hh - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

Ten punkt dotknął mnie w pierwszej chwili najbardziej – uważam, że danego słowa trzeba dotrzymywać i należy być rzetelnym. Okazuje się jednak, że tylko uważałem, że jestem honorowy w całokształcie. Prawda jest jednak taka, że pewne sprawy traktuję bardziej poważnie, a inne mniej.

 

i1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

i2 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Tak – zdecydowanie jestem liberałem, a ze wszystkim co wyżej napisano w całości się zgadzam. Nie obnoszę się z tymi poglądami i unikam tego rodzaju dyskusji. Po prostu robię swoje nie licząc na wsparcie od państwa. Uważam, że WSZYSTKO zależy w 100% od nas. Jeśli jesteś bezrobotny to dlatego, że nie masz stosownych umiejętności – dowiedz się jakie na rynku pracy są pożądane umiejętności i się ich naucz (bez wymówek). Państwowa opieka medyczna nie jest najlepsza? Są prywatne kliniki. Stałeś się z jakiegoś powodu inwalidą, dopadła się poważna choroba, albo zginął mąż, który jako jedyny przynosił pieniądze do domu? Od tego są ubezpieczenia na życie. Mógłbym tak długo.

 

k1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Nic dodać, nic ująć – w życiu udaje mi się rzeczywiście doskonale łapać ten balans.

 

r1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Nic dodać, nic ująć.

 

r2 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Nic dodać, nic ująć.

 

s1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Odnoszę wrażenie, że w Polsce mamy w naszych genach zakodowane to, że chwalenie się swoimi dokonaniami uchodzi za „chwalipięstwo”. Zawsze miałem problem z mówieniem o swoich sukcesach i długo musiałem się leczyć z tej niezdrowej przypadłości. Aktualnie nie mam kompleksów, aby mówić o tym co mi się udało, ale nie mam też potrzeby, aby chwalić się wszystkim.

 

rew 1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

rew 2 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Zdecydowanie nie jestem mściwy. Przyjąłem zasadę, że jeśli jestem zdenerwowany to nie podejmuję żadnych decyzji, które byłyby trwałe, aż się nie uspokoję. Absolutnie najgłupsze i godne pożałowania decyzje podejmujemy pod wpływem nerwów. Zamiast się za coś mścić po prostu usuwam osoby, które nacisnęły mi na odcisk ze swojego życia.

 

piek 1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

piekno 2 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Nieczuły ze mnie drań 🙂

 

j 1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Polubiłem eksperymentowanie z kuchnią (nie, sam gotuję rzadko) i jeśli nadarza się okazja chętnie zgadzam się na testowanie nowych smaków.Cieszę się, że mamy na świecie tak różnorodną kuchnię 🙂

 

a 1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Myślę, że gdybym miał partnera do ćwiczeń z którym mógłbym wspólnie biegać, albo chadzać na siłownie to sport stałby się dla mnie ważniejszy. Na razie uprawiam go mocno z „doskoku”. Wiem, że jest ważny, wiem, że nie powinno być wymówek, aby go nie uprawiać, ale … no właśnie – zawsze znajdzie się jakaś wymówka jak choćby zła pogoda.

 

spok 1 - DAILY BLOG 29.04.2017 - ZROBIŁEM SOBIE TEST PSYCHOLOGICZNY

 

Tak, to by było na tyle. To właśnie ja w całej okazałości. Jeśli chcecie zrobić coś podobnego to rzućcie okiem na stronę tego testu: KLIKCzy zrobienie go w czymś mi pomogło? Myślę, że przestałem oszukiwać samego siebie i wmawiać sobie, że coś jest dla mnie ważne, gdy tak naprawdę nie jest. Dzięki temu będę skupiał się wyłącznie na tym co uważam za rzeczywiście ważne.

 

POPRZEDNIO:

27-28.04.2017 TEN DWUDNIOWY

26.04.2017 – TEN O KAWIE DAJĄCEJ BUFFA

25.04.2017 – TEN O ZARZĄDZANIU KRYZYSEM

24.04.2017 – ten o analizowaniu własnych działań

22.04.2017 – ten o mieszance pracy i lenistwa

21.04.2017 – ten w którym pokażę ci jak robić sprzedaż

20.04.2017 – ten leniwy

19.04.2017 – ten dzia(ł)dowski

18.04.2017 – ten po świętach