GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?

DOMENA 1 - GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?Mogę śmiało powiedzieć i uniknąć przy tym popadania w przesadę, że bloguję od wielu lat. W zasadzie od początku mojej „przygody” z blogami i własnymi projektami internetowymi współpracowałem z Najtańsze Domeny. Nic nie wskazuje na to, by miało się to kiedyś zmienić. Zaczęło się od tego, że szukałem sposobu na założenie domeny. Co prawda blog można postawić bez niej i świetnie sobie radzić, ale dojrzałem do posiadania takowej z kilku przyczyn (…):

Jej posiadanie świadczy o profesjonalizmie. Wyobrażacie sobie sytuację w której poważna instytucja znajduje się pod adresem www.powaznafirma.blogspot.com? Jak to się mówi pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, a klient czy czytelnik już na starcie nabiera dystansu.

– Możliwe, że firmy nie posiadasz, ale masz dla przykładu blog. Domena nadaje mu estetyki i pokazuje, że do sprawy podchodzisz poważnie, a to biorą pod uwagę potencjalni reklamodawcy.

Bardzo możliwe, że interesujący cię adres został zajęty. Możliwość dodania odmiennej końcówki (com.pl zamiast .pl) może ten problem jednak rozwiązać i sam jestem żywym przykładem. Musiałem obejść się smakiem na jakzarabiacpieniadze.pl, ale na szczęście ta sama domena z com.pl była już wolna.

Zyskujesz dostęp do spersonalizowanej skrzynki pocztowej. Prowadzisz projekt jako jasiek@wp.pl, ale na przykład jasiek@jasiek.pl. Znów niby różnica niewielka, ale to jedna z kilku cegiełek do wizerunku.

Adresy z domenami są lepiej pozycjowane przez wyszukiwarki. Algorytm uznaje, że ktoś kto nabył domenę podchodzi do spraw bardziej profesjonalnie, a tym samym jest większa szansa na to, że tego szuka internauta.

Jeśli z jakiegoś powodu domena, której jesteś właścicielem zyska na popularności, możesz ją z zyskiem odsprzedać. Na przykład na rynek wchodzi nowy startup, który jest zainteresowany właśnie taką domeną i postanowili, że do ciebie napiszą. Raz w życiu miałem okazję dokonywać sprzedaży i jest to bardzo bezpieczny dla obu stron proces, bo firma przygotowała na tę okazję stosowne procedury.

Szybciej się wpisuje w przeglądarce. Łatwiej wpisać jakazarabiacpieniadze.com.pl, niż jakzarabiacpieniadze.blogspot.com. To jedna z wielu korzyści za relatywnie niewielkie pieniądze, a nie wymieniłem pewnie jeszcze wszystkich (bo tylko te mają dla mnie znaczenie)

 

Partnerem tego wpisu są marki Futurehost, która oferuje nowoczesny i przyjazny hosting oraz Najtansze-domeny.pl.

 

FH 400x100 Orange A - GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?

Nie jestem i nigdy nie będę ekspertem z tej dziedziny, więc poprosiłem o zabranie głosu osoby dla których to codzienne środowisko pracy. Na pierwszy ogień zachęcam do odsłuchania podcastu z Szymonem Barczakiem. Niezależnie od nagrania również polecam waszej uwadze lekturę wywiadu z Bartoszem Głowackim, który wprowadzi was w świat domen i hostingów.

 

ŚCIĄGNIJ PODCAST <

 

Bartosz Głowacki po co ci to zdjecie po co je sciagasz - GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?Mateusz Kiszło: Cześć, Bartoszu. Odpowiedz mi proszę na zasadnicze pytanie – chcę mieć po prostu własną domenę, jak to zrobić? Gdybyś mógł w paru słowach wyjaśnić laikowi absolutne podstawy…

Bartosz Głowacki: Posiadanie domeny oznacza w zasadzie jedynie prawo do używania danej nazwy w Internecie. Powiedzmy, że zarejestrowaliśmy domenę mojadomena.pl. Od tego momentu zyskujemy na wyłączność możliwość używania jej w Internecie. Jednak poza samym posiadaniem domeny zazwyczaj chcielibyśmy mieć pod jej adresem witrynę lub też skrzynki pocztowe. A takie witryny oraz konta poczty elektronicznej muszą być w jakimś miejscu składowane. Miejscem składowania takich danych są hostingi, a ściślej rzecz ujmując – serwery należące do danego hostingu. Oczywiście nie służą one jedynie do przechowywania danych, ale też, między innymi, wykonują skrypty (które są potrzebne do wyświetlenia stron) oraz przekierowują wiadomości e-mail do właściwych skrzynek, itd.

Rejestracja domeny i zakupienie hostingu to dwie oddzielne czynności. Rejestrując domenę w większości przypadków nie dostajemy żadnego konta hostingowego (tak więc sama rejestracja domeny nie wystarcza, aby pod jej adresem posiadać witrynę albo pocztę). Musimy je kupić oddzielnie. Firma, od której zakupujemy usługę hostingu może być zupełnie inną od tej, w której zarejestrowaliśmy domenę.

Bywa jednak, że już przy rejestracji domeny otrzymujemy dostęp do (ograniczonych) zasobów serwera. W Futurehost dajemy możliwość skorzystania z Darmowych Usług, w ramach których możesz stworzyć skrzynkę pocztową wraz z 1 GB przestrzeni dyskowej (jest to sumaryczna wartość miejsca przydzielonego na wiadomości e-mail we wszystkich domenach znajdujących się na Darmowych Usługach).

 

WEBSITE 1 - GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?

Ile taka przyjemność kosztuje?

Dobieramy i rekomendujemy najlepsze rozwiązania pod względem twoich potrzeb, potrzeb naszych Klientów, aby z jednej strony cena była jak najniższa, a z drugiej strony oferowane usługi hostingowe spełniały wszystkie oczekiwania. Do dyspozycji są nasi specjaliści z Biura Obsługi Klienta, którzy telefonicznie (nr telefonu: (17) 78 50 555) lub mailowo (e-mail: bok@futurehost.pl) doradzą, podpowiedzą, dobiorą najlepsze rozwiązanie przy jak najkorzystniejszej cenie – po prostu pomogą w każdej sytuacji.

Szczegółowe dane dotyczące cen poszczególnych Pakietów Serwerowych dostępne są oczywiście bezpośrednio na naszych stronach – zawierają one również wskazówki pozwalające samodzielnie określić, jaki pakiet będzie najprawdopodobniej odpowiedni dla danego typu serwisu, projektu, strony www czy bloga. Pakiety to standard (dostępne pod tym adresem), a także biznes + (więcej informacji tutaj)

hosting 1 - GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?Jeśli ktoś dopiero rozpoczyna przygodę z hostingiem, proponujemy Pakiet S (KLIK). W jego ramach oferujemy 10 GB przestrzeni dyskowej oraz 100 GB transferu miesięcznego. Cena tego pakietu wynosi 120 zł netto / rok. W razie potrzeby zawsze możliwe jest przejście na wyższy pakiet – dopłaca się jedynie różnicę w cenie między pakietami.

Na uwagę zasługuje też ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem linia Serwery Reseller – oferta przygotowana dla tych, którzy chcą np.: samodzielnie odsprzedawać usługi hostingowe i na nich zarabiać, dla agencji interaktywnych, programistów i webmasterów. Są to kolejno: reseller standard (KLIK) oraz reseller biznes + (KLIK)

Koszt utrzymania domeny internetowej zależy od jej rozszerzenia. Aktualne ceny rejestracji o odnowień można zawsze znaleźć na naszej stronie pod TYM adresem.

Załóżmy, że ktoś ma problem z przepięciem domeny. Pomagacie zupełnym laikom w tym przeniesieniu na ich nowo wykupioną domenę?

Jeśli chodzi o pomoc przy przekierowaniu domeny na usługę typu Blogspot – pod warunkiem iż jest to technicznie możliwe (w Blogspot jest to możliwe) oczywiście chętnie w tym pomożemy.

Tak, nie ukrywam, że wielokrotnie mi w tym pomagaliście. Swoją drogą czasem czytam o tym, że komuś „padła strona”. Czy ma to jakiś związek z tym, że nastąpiły problemy z hostingiem?

Taka sytuacja jest bardzo mało prawdopodobna. Mamy liczne mechanizmy separacji i redundancji usług, a nasze serwery są stale monitorowane (zarówno automatycznie, jak i poprzez obsługę manualną). Stosujemy najwyższej klasy mechanizmy bezpieczeństwa, wliczając w to sprzętowe i programowe firewalle oraz szereg innego rodzaju zabezpieczeń.

Gdyby jednak miała miejsce awaria hostingu z uszkodzeniem danych, posiadamy codziennie wykonywane automatyczne kopie bezpieczeństwa, które kierowane są do dwóch miejsc znajdujących się w różnych lokalizacjach geograficznych – takie rozwiązanie zapewnia możliwość odtworzenia stanu danych na 24 godziny przed wystąpieniem awarii.

Oczywiście jednocześnie umożliwiamy i zachęcamy do sporządzania własnych backupów i kopiowania ich np. na dysk lokalnego komputera. Niezależnie od tego – te czynności wykonujemy za naszych Klientów tzn. przechowujemy na swoich serwerach, aż do 1 miesiąca, backupy ich kont hostingowych (www, poczta itd.). Dzięki temu, co tu dużo mówić, można spać spokojnie. Po prostu zapewniamy dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. To tylko jedna z wielu rzeczy, który wyróżnia nas na tle innych firm hostingowych. Nie bez powodu nasz slogan, potwierdzony wielokrotnie przez opinie zadowolonych klientów, to „Nowoczesny i przyjazny hosting”.

Wszystko brzmi fajnie, ale dlaczego wy, a nie ktoś inny? Laik nie wie co wybrać, nie wie, kto się czym różni… 

Zaczynając od aspektów dla Klienta najważniejszych – wyróżnia nas wysoka jakość naszego wsparcia technicznego i bardzo dobry stosunek jakości do ceny. W końcu chyba nikt nie lubi przepłacać, a wręcz przeciwnie – za dobrą cenę oczekiwalibyśmy (chyba każdy z nas) przyjaznego wsparcia i pomocy na każde zgłoszenie, intuicyjności i łatwości obsługi, wygody i niezawodności na jak najwyższym poziomie za niewygórowaną, wręcz niską cenę. I taki właśnie jest Futurehost.

Nie bez powodu zostaliśmy uznani za najlepszy (nr 1 w Polsce) hosting w 2015 r. w największym i niezależnym rankingu firm hostingowych w Polsce WHT 2015. To opinie naszych klientów przyczyniły się do zdobycia pozycji na podium w poprzednich latach 2013, 2014. Nie inaczej jest obecnie w 2016 r. nadal jesteśmy w ścisłej czołówce firm hostingowych, co potwierdzają kolejne pozytywne opinie naszych klientów.

Często jesteśmy pytani, skąd tyle pozytywnych opinii klientów? Przecież hosting to hosting. I właśnie tu jest ta zasadnicza różnica, która decyduje o tym, ze jesteśmy tym nowoczesnym i przyjaznym hostingiem. Po prostu rozumiemy, że użytkownicy zaczynający swoją przygodę z hostingiem mogą czuć się nieco zagubieni, dlatego chętnie udzielamy porad, wyjaśniamy kwestie technicznie i rozwiewamy ewentualne wątpliwości. Jednocześnie dbamy o to, aby udostępniane przez nas interfejsy (np. Panelu Serwera, webmaila) były jak najbardziej intuicyjne i przejrzyste.

Oferujemy liczne promocje (miesiące gratis, rabaty itd.) i tzw. EXTRA BONUSY, czyli wiele atrakcyjnych i bezpłatnych usług, rabatów i dodatkowych produktów gratis np.: Kaspersky Internet Security na 2 komputery gratis na 90 dni lub 5 darmowych zdjęć lub grafik XL do zastosowań komercyjnych, i tak dalej!

Co więcej, w ramach promocji tzw. Mistrzowski Transfer, udostępniamy usługę trzech bezpłatnych migracji, dzięki której Użytkownik może przenieść trzy domeny (czyli witryny i pocztę) z dotychczasowego hostingu na nasz, nie kiwając nawet palcem – po prostu zleca nam wykonanie tej operacji.

com domena 1 - GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?Jeśli chodzi o kwestie techniczne – używamy sprzętu serwerowego najwyższej klasy. Dzięki separacji usług (WWW, poczta, MySQL, PHP itd.) ewentualna usterka w funkcjonowaniu jednej z nich nie wpłynie na pozostałe. Redundancja usług (polegająca na tym, że w przypadku awarii serwera świadczącego daną usługę ruch jest przełączany na serwer zapasowy) w bardzo dużym stopniu ogranicza samą możliwość wystąpienia podobnych problemów. Zarazem wyraźnie zmniejsza zakres ewentualnych strat oraz skraca czas niedostępności domeny w razie awarii. Serwery są na bieżąco monitorowane zarówno automatycznie, jak i poprzez obsługę manualną – w razie wykrycia anomalii natychmiast podejmujemy działania mające na celu ustalenie przyczyn oraz ich eliminację. Używamy najwyższej klasy firewalli (sprzętowych oraz programowych) oraz szeregu innych zabezpieczeń, które zapewniają bezpieczeństwo danych oraz świadczonych przez nas usług.

Już ostatnie pytanie dla tych, dla których strona internetowa to podstawowe źródło dochodu. Co, jeśli – dajmy na to – strona padnie w weekend?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do dyspozycji Użytkowników pod adresem e-mail codziennie przez cały rok w godzinach 8-22 oraz telefonicznie – w dni robocze w godzinach 10-17. W przypadku problemu dotyczącego samego serwera interwencja jest natychmiast podejmowana przez dyżurujących całą dobę techników. Nasi Klienci mogą być więc spokojni o swoje strony internetowe czy pocztę e-mail – trzymamy rękę na pulsie. W ostatnich latach odnotowujemy coraz więcej migracji (tzn. Klienci przenoszą do nas swoje domeny i strony internetowe oraz pocztę e-mail z innych firm hostingowych) nie tylko ze względu na niższe ceny, ale właśnie ze względu na bezpieczeństwo danych i stabilność serwerów, a także przyjazną obsługę i wsparcie techniczne.

 

Dziękuję za rozmowę!

 

FH 400x100 Orange A 1 - GDZIE, JAK i PO CO ZAKŁADAĆ DOMENĘ?