ZARABIANIE PRZEZ INTERNET: SKRACANIE LINKÓW

logoshorte 1 - ZARABIANIE PRZEZ INTERNET: SKRACANIE LINKÓWSkracaczy linków na rynku jest bez liku, a najbardziej znanym jest bez wątpienia bit.ly. Jest prosty i wygodny w użyciu, ale nie ma jednego – możliwość monetyzacji. Wykorzystując shorte.st przekierowujemy użytkownika na stronę z reklamą, która wyświetla mu się przez okres pięciu sekund. Po tym czasie przejdzie do interesującej go strony. Przykład? Proszę bardzo – kliknij tutaj. Jest to polski produkt (pochodzący dokładnie ze Szczecina), który łatwo wykorzystać do zarabiania na zainteresowaniu danym linkiem. Monetyzację można kontrolować w przeciwieństwie do reklam wyświetlanych przez na przykład Google Adsense. Oczywiście nie jest to narzędzie pozbawione wad i ma ich całkiem sporą gamę. Zacznijmy jednak od PLUSÓW:

+ Zarabiamy z każdym kliknięciem zakładając, że użytkowników nie korzysta z programów blokujących reklamy

+ Możesz zarabiać na reklamach nie posiadając bloga, ani strony internetowej

+ Możliwość zarabiania na tym, że ktoś zarejestrował się z naszego linku afiliacyjnego (otrzymujemy 20% od jego wynagrodzenia)

+ Banalnie proste i wygodne w użytkowaniu

+ Relatywnie dobrze płatne (w chwili, gdy to piszę 1.000 kliknięć, które nie zablokowały reklam, przynosi dochód rzędu około 10 złotych). Przeliczając to na złotówki wychodzi na to, że jedno kliknięcie przynosi nam 1 grosz zysku.

+ Relatywnie niski próg wypłaty, bo zaczynający się od 5 dolarów (niezbędne jest posiadanie paypal)

+ Mnogość konfiguracji

2 1 - ZARABIANIE PRZEZ INTERNET: SKRACANIE LINKÓWMINUSY:

– Reklamy nie są dopasowane do polskich realiów

– Bardzo inwazyjny, ale to możesz ocenić samodzielnie: klik

DODATKOWE INFORMACJE:

Stawki ECPM (za tysiąc wyświetleń) stale się zmieniają, a w dużej mierze zależne są od kraju w którym zostają wyświetlone. Lista znajduje się tutaj.

POMYSŁY NA WYKORZYSTANIE:

Bardzo dużo zależy od tego gdzie zostanie użyty. Unikałbym korzystania z tego na blogu, gdzie zależy nam raczej na bliższych relacjach z czytelnikami. Sugerowałbym zatem następujące pomysły:

a) Przekierowywanie jeśli posiadasz popularny agregator stron.

1 1 - ZARABIANIE PRZEZ INTERNET: SKRACANIE LINKÓWb) Posiadasz bardzo rozbudowany fanpage, który regularnie animujesz. Od czasu do czasu możesz wykorzystać, ale unikaj nadużywania.

c) Stwórz baner, który umieść w prawym górnym rogu. Jego treść może brzmieć na przykład „wesprzyj autora – kliknij”.

INSTRUKCJA:

Przede wszystkim zacznij od rejestracji.  Następnie wybierz dowolny link, wklej go tutaj, a następnie kliknij na „shorten”.

 

3 - ZARABIANIE PRZEZ INTERNET: SKRACANIE LINKÓW

Następnie skopiuj skrócony link i jest on gotowy do zarabiania. Jeśli na twojej stronie z jakiegoś powodu nie znajduje się wiele linków, albo zwyczajnie nie chcesz ich skracać, program oferuje możliwość wyświetlania internautom, którzy wchodzą dopiero wchodzą na twoją stronę, albo ją opuszczają. Znajdziesz to w zakładce tools > website monetization. Opcji jest dużo więcej (włącznie z możliwością zapraszania do programu afiliacyjnego, gdzie jak wspomniałem wcześniej otrzymujesz 20% od zarobku poleconej osoby), po bezpośrednie powiązanie z mediami społecznościowymi. To interesujące narzędzie, które dobrze zastosowane na popularnej stronie może przynosić nam regularny dochód, ale zarazem na tyle inwazyjne, że należy dobrze przemyśleć kwestię jego użycia.

dowhatyoulove 1 - ZARABIANIE PRZEZ INTERNET: SKRACANIE LINKÓW