PROGRAM PARTNERSKI DLA BLOGERÓW – CENEO

Zanim opowiem o tym programie opowiem wam co nieco o samej monetyzacji blogów. Kiedy piszę te słowa wciąż większość z nas oczami wyobraźni widzi intratne współprace z agencjami. One faktycznie mają miejsce i są faktycznie zyskowne, ale brutalna prawda jest taka, że nikt nie ma zapewnienia ze strony agencji, że zapewni nam regularność współprac. Tymczasem tworzyć nowe treści trzeba z nadzieją, że ktoś zaproponuje nam wspólną akcję, bo mamy społeczność, która w oczach reklamodawcy jest warta ciężkie pieniądze. Dlaczego sami mielibyśmy nie zaoferować naszej społeczności czegoś co wychodzi wyłącznie z naszej inicjatywy? Stąd właśnie w ostatnim czasie wybuch popularności kursów online i własnych książek (uznacie, że przesadzam, ale prawdopodobnie aktualnie każdy bloger, który ma już jakąś pozycję w blogosferze pisze książkę). Gdzieś w tym wszystkim zaniedbuje się jeszcze afiliację, która na zachodzie już teraz jest jednym z wiodących modeli biznesowych, a u nas traktowana jest jeszcze nieco po macoszemu. Może bierze się to z przekonania, że nie przynosi tak pokaźnych pieniędzy jak wspomniane wcześniej współprace, czy własne produkty, ale dobrze wykorzystana będzie przynosić ci jednak stały, regularny, PASYWNY dochód. Może będzie dodatkiem, a może będzie stanowił główne źródło zarobków na blogu – w zasadzie nic cię w tej materii nie ogranicza. Stąd właśnie chciałem wziąć na tapetę program partnerski ceneo, czyli porównywarki cen umożliwiającej nam znalezienie najtańszej oferty. Uważam go za godny polecenia, bo pozwala ci zarabiać na KAŻDYM kliku (nawet kilkadziesiąt groszy) NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY NASTĄPIŁ ZAKUP. Ponadto pasuje do każdego bloga, bo promować można jeden z setek tysięcy produktów dosłownei z każdej kategorii. Dlatego jest to moim zdaniem na razie najlepszy pomysł na monetyzację bloga nawet o niewielkim ruchu i uniezależniając się od kaprysów agencji. Jednym z przykładów jak to robić jest mój miniaturowy sklepik internetowy z książkami biznesowymi, albo blog Asi, która prezentuje prezenty.

NA CZYM ZARABIA CENEO:

Wyświetlaniu boksów reklamowych reklamodawców

Odpłatne pozycjonowanie ofert reklamodawców

Wreszcie najważniejsze, czyli przejścia na strony sklepów z opłatą zależną od kategorii, ale wahającą się pomiędzy 27-90 gr. Konkretny cennik znajdziesz tutaj.

DOŁĄCZ DO PROGRAMU PARTNERSKIEGO CENEO (tak, to jest link afiliacyjny)

NA CZYM TY ZARABIASZ?:

Wejścia do sklepów (otrzymujesz 65% od wspomnianych 27-90 gr)

Kupna przez ceneo (otrzymujesz 65% od prowizji ceneo za zakup czegoś z ich pomocą)

Poleceniach w programie partnerskim ceneo (otrzymujesz 10% od kwoty wynagrodzenia każdej osoby, która uzyska co najmniej 50 przeklików z twojego linku afiliacyjnego)

PRZYKŁADOWY BANNER:

DLACZEGO AKURAT TEN PROGRAM?:

+ Ogromna paleta produktów – w zasadzie korzystać może z niego w związku z tym chyba blog o każdej, nawet najbardziej ekstrawaganckiej kategorii.

+ Mocny partner, który nie zniknie z dnia na dzień i którego stać na wypłaty.

+ Nie wymaga sprzedaży – jest to dobra strona, bo zarabiać można bardzo szybko, ale zysk ze sprzedaży jest mniejszy niż gdyby decydować się na sprzedaż z pominięciem ceneo.

+ System poleceń – możesz wcale nie generować własnego przychodu, ale skupiać się na działalności innych osób.

+ Jeśli się uprzeć to można stworzyć sklep internetowy jako osoba fizyczna z wykorzystaniem innych sklepów. W przyszłości poświęcę temu cały wpis.

+ Cookies trwają do 90 dni. Jeśli ktoś wejdzie przez nasz link, a następnie samodzielnie zacznie buszować po ceneo, będzie to traktowane jako twoje wejścia.

MINUSY:

– Nie wolno wrzucać bezpośrednich linków kierujących do ceneo do social media

– Konieczność przesłania skanów dokumentów potwierdzających tożsamość i firmę do wypłaty

– Konieczność podpisania dokumentów i odesłania ich [np. potwierdzasz, że nie jesteś przedsiębiorcą]

– W przypadku faktur konieczność wysłania do firmy

POMYSŁY NA IMPLEMENTACJĘ:

Blogi i serwisy traktujące o kategoriach, które posiada aktualnie Ceneo i mają potencjał sprzedażowy. Sam zaimplementowałem to w dziale biblioteka, aby badać skuteczność i na potrzeby tego wpisu (nie nastawiam się na żadne monstrualne wpływy; mówimy w końcu o książkach).

Świetnym pomysłem wykorzystania jest blog pt. „Prezentuj prezenty„, czyli kontekstowe wykorzystanie afiliacji.

Strona internetowa nastawiona na wyszukiwanie organiczne i oferująca produkty z ceneo.

JAK WSKAZAĆ POJEDYNCZY PRODUKT?:

Przykład promocji pojedynczego produktu: PRZYKŁADOWY PRODUKT

Jeśli chcemy promować jeden wybrany produkt (np. konkretną książkę) to po zalogowaniu do programu partnerskiego kliknij najpierw na „lista kreacji” (jedynka na obrazku), a następnie na pomarańczowy przycisk „nowa kreacja” (dwójka na obrazku)

 

Z rozwijanej listy wybierz link tekstowy. W nazwie kreacji wpisz dowolną nazwę (służy tylko tobie do identyfikacji konkretnych linków). Zostaw kanał domyślny. Wyświetlany tekst oznacza co będzie widoczne w pasku przeglądarki. Jako rodzaj wybierz link do strony produktu. W nowo otwartym okienku wpisz nazwę interesującego cię przedmiotu i kliknij szukaj. Wybierz jeden z wyników. Kliknij w otwieranie nowej przeglądarki. Masz to wszystko? W takim razie kliknij w „generuj link”. Skopiuj cały wygenerowany link.

 

Tak mniej więcej powinien wyglądać cały kawałek skopiowanego kodu:

<a href=”http://www.ceneo.pl/23142621#crid=61267&pid=7145” rel=”nofollow” target=”_blank”>SUKNIA PRZYKŁADOWA</a>

Nie potrzebujemy całego. Jedyny interesujący nas kawałek, który chcemy wkleić jako link to http://www.ceneo.pl/23142621#crid=61267&pid=7145

Wkleisz go i voila. Kieruje ruch do konkretnego produktu 🙂ODSŁUCHAJ ROZMOWY Z ASIĄ, KTÓRA Z SUKCESAMI ZMONETYZOWAŁA AFILACJĘ:

DOŁĄCZ DO PROGRAMU PARTNERSKIEGO CENEO (tak, to jest link afiliacyjny)

 

Przeczytaj również:

 

 

2 komentarze do wpisu „PROGRAM PARTNERSKI DLA BLOGERÓW – CENEO

Dodaj komentarz